Ústecký kraj

Ústecký kraj

Expozice Rajské ostrovy je oddělenou expozicí patřící k Zoo Děčín. Nachází se v centru Děčína. V expozici je mimo jiné k vidění mořské akvárium. V expozici jsou k vidění nejen různé druhy ry, ale také hadi, bezobratlí, a také primáti. V současnosti se expozice nachází ve čtyřech patrech.

Zoo Děčín

29.01.2024

Zoologická zahrada byla otevřena roku 1949. V současné době zaujímá děčínská zoo plochu 6 ha a chová ve více než 150 druhů zvířat. Zoo má oddělenou expozici Rajské ostrovy umístěnou v centru města Děčína. V expozici je mimo jiné k vidění mořské akvárium. V expozici jsou k vidění nejen různé druhy ry, ale také hadi, bezobratlí, a také primáti

Součástí areálu Gymnázia Teplice je, pro mě velice milé překvapení, a tím je biopark s různými druhy zvířat jako jsou surikaty, papoušci, ptáci, druhůbež, klokani, různí plazi, obojživelníci, lemur kata, poloopičky a mnoho dalších. K vidění je více než 150 různých druhů zvířat.

ZOO založená v roce 1908 jako park pro ochranu ptáků, tzv. Lumpepark. Na ploše cca 26 ha teď chová více než 200 druhů zvířat.

Koutek s domácím zvířaty se zabývá chovem králíků, morčat, drůbeže, Göttingenského miniprasátka, lam, klokanů, kamerunských oveček a holandských koz.

Chcete spojit příjemné a příjemné? Pak navštivte Selský dvorek v Litvínově. Selský dvorek sousedí s muzeem automobilových veteránů.

Do Chomutovského zooparku jsem chodila už od svého útlého dětství. Je to má srdeční záležitost, byť se od té doby mnohé změnilo (zavedlo se vstupné). Vybavuji si vodní nádrže s kachnami různých druhů, velkou vodní plochu s divokými husami a pelikány, ohrady s jeleny a koňmi, myslím, že tam byl i oslík. Pamatuji si také na dětský koutek s...